„BIO V REGIONU“ – PROPAGACE REGIONÁLNÍ BIOPRODUKCE

Projekt realizovaný nevládní organizací Bioinstitut, o.p.s. ve spolupráci s Českou technologickou platformou pro ekologické zemědělství za finanční podpory MZe  zaměřený na osvětově-propagační aktivity směřující ke zvýšení povědomí o lokální bioprodukci.Tento projekt probíhal již v roce 2016, byl schválen na rok 2017 a plánuje se jeho realizace i v dalších letech.

V rámci projektu proběhnou 3 jednodenní semináře ve třech vybraných krajích ČR (po jednom semináři v každém kraji), které se uskuteční na vybraných odborných středních školách (hotelového, gastronomického nebo zemědělského zaměření).  Pro rok 2017 byly vybrány kraje: Středočeský, Zlínský a Jihomoravský. Každý seminář je zaměřen, kromě obecné osvěty o ekologickém zemědělství a biopotravinách, na vybranou komoditu v biokvalitě:

  • hovězí maso: Středočeský kraj – Hotelová škola v Poděbradech
  • mléčné výrobky: Zlínský kraj – Střední škola zemědělská a přírodovědná, Rožnov pod Radhoštěm
  • nápoje/víno: Jihomoravský kraj – Střední škola gastronomie, hotelnictví a lesnictví Bzenec

Cílovou skupinou jsou studenti (mládež od 16 do 20 let) odborných SŠ a jejich učitelé. Snahou je seminář pro studenty oživit exkurzí na ekofarmy v okolí.
Dne 18.10.2017 se právě v rámci tohoto projektu uskutečnila exkurze na jižní Moravě do vinařství Krásná hora ve Starém Poddvorově a firmy Sonnentor v Čejkovicích, která se zabývá výrobou biočajů a biokoření.

Obsahem exkurze bylo představení firmy, principů ekologického zemědělství, jejich filozofie, marketingu, atd.

Poděkování patří panu Vybíralovi z vinařství Krásná hora, panu Hluchému z Ekovínu a paní Šťastné ze SONNENTORu, kteří exkurzí prováděli. 

Fotografie z exkurze zde

Zdroj: Andrea Hrabalová, Bioinstitut, o.p.s. 

Sponzoři a spolupráce

Realizováno za podpory

Ecovin
Ministerstvo zemědělství
ifoam